Kuşkonmaz Tarifleri

Değişik yemekler arayanlar için işte farklı bir yemek tarifi daha. Kuşkonmaz yemeklerini denediniz mi? Çok faydalı olduğu kabul edilen bu farklı lezzeti denemek için hazırlaması basit bir tarif seçtik.

Kuşkonmaz nedir; Kuşkonmaz yaygın olarak Çin, ABD, Fransa ve İtalya’da yetiştirilen bir sebzedir. A, C, B1 ve B2 vitaminlerini bolca ihtiva eder. Sebze olarak ve süs bitkisi olarak yetiştirilir. Ülkemizde de yetiştirilmesi yaygınlaşmaktadır. İdrar söktürücü özelliğinden dolayı idrar yollarını temizler. Kandaki şeker oranını düşürür ve daha birçok yararı olduğu söylenmektedir. Şimdi bakalım kuşkonmaz nasıl pişirilir?

Malzemeler:

  • 500 gram kuşkonmaz
  • 1/2 çay bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
  • 1/4 çay bardağı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı limon kabuğu rendesi
  • karabiber
  • tuz

Yapılışı:

Kuşkonmazların beyaz dip kısımlarını keserek ayıklıyoruz ve iyice yıkıyoruz. Yıkama bittikten sonra 2 parmak kalınlığında çapraz olarak bölüyoruz. Orta boy bir tencerenin içine kuşkonmazları koyun ve tencereyi yarıya kadar su ile doldurun. Bir servis tabağı içine zeytinyağı, kaşar peyniri ve limon kabuğunu koyup karıştırın. Kaynamaya başlayınca birkaç dakika kuşkonmazları kaynatın ve sıcak suyu boşaltın. Servis tabağına sıcak olarak kuşkonmazları koyun ve tuz ile karabiber ilave ederk yağlı karışımla iyice karıştırın. Ilık olarak servis yapın.

etiketler: kuşkonmaz nasıl ayıklanır (149), kuskonmaz nasil temizlenir (110), kuşkonmaz nasıl pişirilir (95), konserve kuşkonmaz nasıl yenir (80), konserve kuşkonmaz nasıl pişirilir (52), vafıl nedir (51), kuşkonmaz konservesi nasıl yenir (42), konserve kuskonmaz tarifi (23), kuşkonmaz yemekleri (23), kuşkonmaz (17),

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kategoriler